Sdílet

Tweet

Další nepřehlédnutelné funkce programu Google Earth


Obloha
Pohlédli jste někdy na noční oblohu a řekli jste „Jakpak se asi jmenuje tamhle ta jasná hvězda či tamto souhvězdí?“ Dozajista někdy ano a právě pro vás byl do Google Earth integrován pohled na oblohu, jakožto výsledek navázání spolupráce se Space Telescope Science Institute. Pod jeho záštitou je provozován Hubbleův vesmírný teleskop. Na obloze je možné vyhledat jednotlivá souhvězdí, hvězdy, galaxie, mlhoviny a dokonce i jednotlivé planety s animovanými dráhami pohybu. Tak jak jsme si již zvykli, jednotlivá data jsou obohacena o fotografie a mnoho vzdělávacích materiálů. Český občan bez znalosti angličtiny si z nich však příliš informací neodnese.

Podmořský svět
Google Earth se nevydal jen na vzdálené planety, ale i pod mořský svět. Pokud vás zajímají vědecké výpravy na zajímavá podmořská místa, vraky potopených lodí, není nic snadnějšího, než si program rozšířit o doplněk prozkoumejte oceán. Jeho součástí jsou záběry a fotografie předních oceánologů. Přímo na stránkách vývojářů je k dispozici několik balíčků pojednávajících o velkých jezerech, místech pro potápění a surfování, vraky lodí, výjimečná místa či podmořský svět Jacquese-Yvese Cousteaua.

Letecký simulátor
Součástí programu Google Earth je i letecký simulátor. Toto vylepšení bylo nejprve skrytou funkcí, avšak od verze 4.3 se stal plnohodnotnou součástí. K dispozici jsou stroje F-16 Fighting Falcon a Cirrus SR-22. Ovládat se dají pomocí klávesnice, myši či joysticku, přičemž s vysokorychlostním internetem lze docílit poměrně realistického zážitku.